ТРИВОГА - ЦЕ НОРМАЛЬНО. ПАНІКА - НІ
Тривога - це відчуття лиха, яке може наблизитись. Це безпредметний страх, коли нема реальної загрози. Коли ми з вами постійно тривожимось, ми виснажуємо психіку. Повністю виключити тривогу зі свого життя зараз і в цілому - неможливо. Тривога підсвічує нам небезпеку. Чим вищий рівень небезпеки, тим більша тривожність.
Найсильнішою реакцією нашого організму є паніка. При ній наш мозок припиняє логічно та аналітично мислити.
Якщо ви відчуваєте, що панікуєте - зупиніться та нічого не робіть. Відновіть дихання та мислення, а після цього можна діяти.
Щоб наш організм не доводити до реакції паніки, нам потрібно вже починати щось робити при перших ознаках тривожності. Для цього потрібно мати у своїй скарбничці кілька методів та технік самодопомоги:
ВПРАВИ НА ДИХАННЯ:
"Дихання квадратом"
"Квітка - Свічка"
РОЗМОВА:
- Виберіть когось, кому довіряєте. Якщо не можете придумати з ким поговорити вдома, поговоріть з учителем у школі, шкільним психологом або іншою людиною, якій довіряєте.
- Вирішіть, коли говорити. Намагайтеся вибрати час, коли дорослий знаходиться поруч і не дуже зайнятий. Не потрібно розмовляти, якщо не хочете, - не примушуйте себе. А також намагайтеся не починати розмову перед самим сном. Дайте зрозуміти дорослому, що ви хочете з ним поговорити. Можливо, виділіть спеціальний окремий час для спілкування з батьками.
- Подумайте, що сказати. Іноді ми не знаємо, що хочемо сказати, поки не почнемо говорити, і це нормально. Вам не потрібно розповідати все одразу - йдіть у своєму темпі та розповідайте стільки, скільки хочете.
ДІЇ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
Тиснути на посилання:
Відволікання
- малювання
- читання книг
- настільні ігри
- заняття спортом
- перегляд фільмів/мультфільмів
- слухання музики
- рухливі ігри
- рукоділля
- прибирання в кімнаті
- догляд за домашніми улюбленцями
- допомога батькам
- спілкування
- ...
Ви також можете доповнювати цей список та додавати власні пропозиції.